אבי גואטה

אבי גואטה

October 5, 2023 0 By anonymous poster

שם : אבי גואטה
שנת לידה : 1971
מגורים אחרונים : ראשון לציון
מהות העבירה : מעשים מגונים בקטינות בגיל 5-14, החזקת חומרי פדופיליה
גזר דין : 1999, 2001, 2012, 2014, 2015, 2016, 2018
תאריך גזר הדין : 2018

סיפור אישי

אבי גואטה לשעבר תושב רמת גן החי בשנים האחרונות ברחוב באזור ראשון לציון, הוא פדופיל סדרתי. גואטה, יליד 1971, נכנס ויצא מהכלא במשך 30 השנים האחרונות על שלל עבירות פדופיליה, וכל פעם מערכת המשפט פשוט מבזה את עצמה בעונשי המאסר שהיא נותנת לו. ב-1999 הוא הועמד לדין בגין צירוף תיקים בעבירות אלימות, מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, מעשה מגונה בכוח, הפרת הוראה חוקית והוטל עליו מאסר בן 21 חודשים. בשנת 2001 שוב הורשע בגין צירוף תיקים בעבירות אלימות ומעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 ונגזרו עליו 20 חודשים מאסר.

בשנת 2012 נידון לשלוש שנים לאחר שהורשע בבית משפט השלום בראשון לציון במעשה מגונה בילדה בת שמונה, כשביקש ממנה לסייע לו לחפש ארנבת שאבדה לו. אז, הביא את הילדה למחסן שם ניסה להוריד את מכנסיה בכוח, אולם היא הצליחה להימלט. במקרה נוסף ניסה לפגוע בילדה בת שמונה אחרת כשפיתה אותה ללכת עמו למבנה, שם הבטיח כי יראה לה כלבים וארנבת. כשהגיעו, ביצע בה מעשים מגונים עד שנלכד על ידי עוברי אורח.

לאחר שחרורו ממאסר בגין עבירות מין בשנת 2014 שב לבצע עבירות ובשנת 2015 נידון לשמונה חודשי מאסר בגין עבירות של החזקת פרסום תועבה ובו דמות של קטין והפרת צו פיקוח. מיד עם שחרורו מהמאסר שב גואטה והפר את צו הפיקוח שניתן נגדו, וב-2016 נידון לשמונה חודשי מאסר נוספים. לאחר שנעצר שוב בראשון לציון עת החזיק בתמונות פורנוגרפיות של קטינים. “החשוד הוא בבחינת פצצה מתקתקת”, קבע אז השופט עמית מיכלס, שהורה על מעצרו. “לחובתו לא פחות מ-18 הרשעות, חלקן בגין עבירות מין חמורות ביותר”. מאז שחרורו הוא נתון לפיקוח יחידת שב”ס העוקבת אחר עברייני מין משוחררים.

ב-9 ביוני 2018, בשעות הערב, הבחין גואטה בילדה בת חמש צועדת ברחוב בתל אביב, ואז ניגש אליה ושאל אותה אם ברצונה להתלוות אליו על מנת ש”יבדוק אותה”, לדבריו. הילדה, בת למבקשי מקלט שיצאה מביתה לקנות חלב בשכונת התקווה בתל אביב, התלוותה אליו לבניין מגורים סמוך ושם הוא ביצע בה מעשה מגונה. לאחר דקות אחדות, חדל ממעשיו לכאורה והורה לילדה להישאר במקומה בעת שעזב את המקום. הילדה מיהרה לביתה וסיפרה להוריה, ושכנה ששמעה את הדברים יצאה לחפש את הנאשם, וכשמצאה אותו הזעיקה את המשטרה. בחקירה הראשונית בתחנת המשטרה קשר את עצמו גואטה למעשה.

בבקשת המעצר עד תום המשפט כתבה הפרקליטה כי “הנאשם הוכיח במעשיו כי הינו מסוכן לציבור הקטינים עת ניצל את תמימותה של ילדה בת פחות משש שנים, הובילה אל מקום מבודד באמתלת שווא לפיה הוא יערוך לה ‘בדיקה’, שם ביצע בה את זממו באין מפריע, תוך שהוא מחלל את גופה ונפשה. כל זאת עשה המשיב תוך שהוא מפר צו פיקוח שנועד להגן על ציבור הקטינים מפניו”.