אייל דורה

אייל דורה

October 5, 2023 0 By anonymous poster

שם : אייל דורה (דוריאן)
שנת לידה : 1983
מגורים אחרונים : ראשון לציון
מהות העבירה : ניסיון לביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית של בת 13
גזר דין : עבודות שירות
תאריך גזר הדין : יולי 2008

סיפור אישי
אייל דורה, תושב ראשון לציון, יצר קשר באמצעות האינטרנט עם תחקירנית של ערוץ 10 שהתחזתה לנערה בת 13 וחצי וניהל עמה שיחות בעלות גוון מיני בוטה. בשנת 2007 רעשה המדינה לשבוע אחד סביב התחקיר, שהציג את ההטרדות המיניות הבלתי נסבלות להן חשופות ילדות ונערות ברשת האינטרנט. בזה אחר זה הגיעו 11 גברים אל בית באזור המרכז, אחרי שניהלו שיחות מיניות בוטות עם מי שהאמינו כי היא ילדה בת 13. בין הפדופילים שנלכדו היו: מנכ”ל חברת היי-טק, סרן במילואים, נכה צה”ל וטבח המשמש כשף פרטי. עורך דינו של דורה טען כי לדורה אין עבר פלילי, הוא בא ממשפחה נורמטיבית ומתפקד באופן נורמטיבי ומעשיו הם “גבוליים ואינם נגועים בכיעור . לאחר שהודה והורשע בניסיון לבצע מעשה מגונה ובניסיון הטרדה מינית של נערה בת 13 וחצי, בית משפט גזר על דורה ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס של 3,500 שקל.

בהחלטה התייחס השופט לנסיבות לכידתו של הנאשם, במסגרת יוזמה של ערוץ 10 “לאתר ולהצביע על פדופילים מטרידנים מינית הפועלים ברשת האינטרנט”. עוד הוסיף השופט כי “פסול משפטי למעשה לא מצאתי שכן מי שביצע את המאסר ואת החקירה הפלילית הייתה המשטרה שהוסמכה לכך כדין. אך על פני הדברים ההשקה ההדוקה בין השניים כאשר החלק הפעיל ותכנון המבצע לכאורה, עושה הרשות המדווחת נגועה לטעמי במעט טעם אסטטי נפגם. שכן, את פעולה האכיפה איתור העבריינים יש להשאיר לזרועות האכיפה שזו התמחותם ולצורך זה הוקמו ולצורך זה הן פועלים”. אך בניגוד לביקורת בית המשפט, הסדרה עשתה משהו דרמטי לטיפול המשטרה בתופעה. על פי הנתונים במהלך שנת 2007 פתחה המשטרה 22 תיקים נגד חשודים בעבירות של עבריינות מין באינטרנט, במחצית הראשונה של 2008 נפתחו כבר 97 תיקים .

בינואר 2017, הוגש כנגד דורה כתב אישום לפיו במשך שלוש שנים הוא קיים יחסי מין עם נערה בת 14 והחליף תמונות עירום עם ילדה בת 11.

כתבות על העבריין